به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای خراسان رضوی ،حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی روز یکشنبه پس از سفر به مرز دوغارون در شهرستان تایباد و در نشست بررسی مشکلات موجود این گذرگاه زمینی افزود: در حوزه ساماندهی مرز دوغارون از سوی دستگاههای متولی طرحهای کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت پیش بینی شده که این مهم جای قدردانی و تشکر دارد.

رییس قوه قضائیه گفت: باتوجه به ظرفیتهای موجود در پایانه مرزی دوغارون، فراهم کردن زیرساختهای لازم در این کانون اقتصادی نقش به سزایی در رونق صادرات و اشتغالزایی این منطقه مرزی دارد و ضروری است.

وی ادامه داد: پایانه مرزی دوغارون یکی از مناطق اقتصادی کشور به شمار می رود که باید از سوی همه مسوولان در همه حوزه ها مورد توجه قرار گیرد همچنین توجه به موضوعات اقتصادی و امنیتی در این منطقه باید مورد تاکید قرار گیرد و کوچکترین غفلتی نباید در این دروازه انجام شود.

رییس قوه قضائیه به مستقر شدن تجهیزات الکترونیکی در حوزه ناوگان ورود و خروج کالا در گمرک دوغارون اشاره کرد و گفت: استقرار تجهیزات روز الکترونیکی برای کنترل ناوگان ورودی و خروجی در گمرک مرزی دوغارون نقش به سزایی در تامین امنیت کالاهای صادراتی و وارداتی در این منطقه دارد.

وی ساماندهی ناوگان ورودی و خروجی در گمرک مرزی دوغارون را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: باتوجه به ورود و خروج مسافران ایرانی و خارجی به داخل ۲ کشور ایران و افغانستان باید تردد نیز در این معبر زمینی تسریع شود.

درادامه جلسه نصری،مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای خراسان رضوی گزارشی از اقدامات انجام شده وطرحها وپروژه های پیش رو ارائه دادواظهارداشت: هم اکنون در قالب سرمایه گذاری هزار میلیارد ریالی چند طرح عمرانی و خدماتی در پایانه مرزی دوغارون شهرستان تایباد در دست اجرا می باشد و چند طرح دیگر نیز در مرحله انتخاب پیمانکار است.

وی گفت: طی 2 ماه پایانی سال 99 به دلیل اهمیت مرز دوغارون در راستای ساماندهی مرز و تسهیل در تبادلات تجاری مرزی قرارداد تامین زیرساختهای مورد نیاز مرزی به مبلغ 300 میلیارد ریال منعقد شده که این طرح ها تا تیرماه سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی گفت: بهسازی و روکش آسفالت بخشی از محور تایباد- دوغارون به طول چهار کیلومتر ، روشنایی و نصب نیوجرسی در این محور به طول هشت کیلومتر ، احداث توقفگاه (پارکینگ) پایانه مرزی به مساحت سه هکتار و بهسازی معبر داخل پایانه طرح های در دست اجرا برای تامین زیرساخت در پایانه مرزی دوغارون است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی خاطرنشان کرد: برای احداث سالن مسافری پایانه مرزی ، ترمیم ساختماهای قدیمی این مجموعه و محوطه سازی مرتبط با 700 میلیارد ریال بودجه برآورد می شود که این طرح ها اکنون در مرحله انتخاب پیمانکار بوده و بعد از تعطیلات نوروز و تایید جانمایی سالن مسافری عملیات اجرایی آنها آغاز خواهد شد.​

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.